Jaké materiály používáme?

Pracujeme jen s takovými materiály, kterým 100% věříme. Podrobili jsme je i té nejtěžší zkoušce – zátěžovému testu odolnosti a funkčnosti v našich rodinách. Proto můžeme s klidným svědomím říct, že u nás vybíráte z toho nejlepšího na trhu.

Umělý kámen

Má charakteristický bezešvý vzhled a velmi snadnou tvarovatelnost. To umožňuje vyrobit ty nejrozmanitější tvary, zaoblené hrany, zabudovat džezy i obložení a to vše naprosto bez spár. Je neporézní, proto se do něj rozlité tekutiny nevsakují a to zásadním způsobem zjednodušuje jeho údržbu. Neodborným zacházením může být sice poškrábaný, ale díky svému jedinečnému provedení je materiál opravitelný bez nutnosti kompletní výměny. Za jeho pořízení si sice připlatíte, ale nebudete litovat. Je totiž navržen tak, aby si svou krásu a odolnost udržel po mimořádně dlouhou dobu. Navíc je na výběr více než 100 dekorů.

K výrobě pracovních a umyvadlových desek používáme materiál Corian a Tristone.

corian

Dřevotříska s laminátovou povrchovou úpravou

Nosným materiálem je surová dřevotříska, která je na povrchu upravená HPL laminátem (tl. 0,6 – 0,8 mm). Ten odolává běžně používaným chemickým čističům i vysokým teplotám. Zároveň je oděruvzdorný, vysoce odolný proti proražení i proti vsáknutí tekutin. Na výběr máme z mnoha dekorů. K některým se vyrábí i obkladové panely a těsnící lišty. Patří k levnějším materiálům. Pokud se ale poškodí či poškrábe, nejde jednoduše opravit a je nutné se s tím buď smířit, nebo desku kompletně vyměnit.

drevotriska

Folie

MDF deska, která je plnohodnotnou náhradou masivního dřeva, je potažená PVC folií. Desku i folii je možné libovolně tvarovat a frézovat. Folie patří k levnějším povrchovým materiálům a není příliš mechanicky odolná.

folie

Laminát

Laminát je nejvyužívanější povrchová úprava. Zajišťuje mnohem větší ochranu proti mechanickému poškození než folie. Navíc je odolný proti krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě i čisticím prostředkům. Povrch laminátu je snadno omyvatelný a bez zápachu.

laminat

Lak

Stále oblíbenější povrchovou úpravou kuchyňských dvířek je lak. Jeho vysoký lesk navozuje pocit výjimečnosti, luxusu a čistoty. Je velmi odolný proti opotřebení a poškození. Navíc se udržuje lépe než matné povrchy.

lak

Vnitřní uspořádání

Dostatek prostoru na ukládání nádobí, potravin a dalšího kuchyňského náčiní by mělo být v praktické kuchyni samozřejmostí. K tomu, abychom šikovně uspořádali prostor i uvnitř skříněk a zásuvek slouží systémy vnitřního uspořádání. Už žádné přehrabování v šuplíku, vyndávání celé poličky, abyste se dostali až dozadu nebo nevyužívání vysokých skříní na maximum. Hluboké, vysoké i rohové skříňky jsou díky výsuvným kontejnerům využitelné až do posledního centimetru. Velmi oblíbené jsou vysoké špajzy vybavené výsuvným systémem. Menší kuchaři a kuchařky ocení i stažení vnitřních částí horních skříněk do nižší úrovně. Potraviny a nádobí v zadní části skříněk jsou tak snadno dostupné a připravené k okamžitému použití.

Instalujeme pro vás do kuchyně vnitřní uspořádání značek Kesseböhmer a Hettich.

vnitrniUsp

Úchytky

Co může ještě vylepšit celkový dojem interiéru, jsou správně zvolené úchytky. Proto je většina nábytku navrhována s takovými úchytkami, které pomáhají podtrhnout styl vybraného nábytku nebo jsou přímo jeho ozdobou. Oblíbené jsou zapuštěné úchytky nebo hliníkové profily, tzn. úchytky, které jsou zafrézované v jedné rovině s dvířky a neruší tak pohledově čisté přední plochy nábytku.

uchytky

Bezúchytové systémy

Milovníci minimalismu a čistého vzhledu nedají dopustit na bezúchytkový systém. Stačí jemné zatlačení a dvířka se otevřou. Stejně tak je i zavřete.Na dvířka nábytku pro vás montujeme úchytky a bezúchytové systémy značek Blum a Hettich.

bezuchyt

Obkladový panel s laminátovou povrchovou úpravou

15 mm surová dřevotřísková deska s HPL laminátovou povrchovou úpravou o tloušťce 0,6 – 0,8 mm se skvěle hodí k dřevotřískové pracovní desce, kterou můžete barevně sladit s obkladem i s těsnícími lištami. Je omyvatelná běžnými čisticími prostředky, oděruvzdorná a odolná vysokým teplotám.

laminat

Sklo

Pestrou paletu barevných odstínů, ale i tištěných grafických motivů nabízí obkladové sklo, na kterém je nanesen vysoce kvalitní barevný lak. Lak, nanesený na obkladovém skle, je stálobarevný a odolává vysokým teplotám. Díky tomu obklad ani po několika desítkách let nerozeznáte od zbrusu nového. Při údržbě oceníte vysokou odolnost proti mastnotě a vodnímu kameni. Dodává vaší kuchyni elegantní a moderní vzhled.

K výrobě skleněného obkladu používáme materiál Lacobel.

sklo

Umělý kámen

Stejně jako na pracovní a umyvadlové desky, používá se umělý kámen i na obklady. Oblíbený je zejména kvůli jeho hygienickým vlastnostem a bezešvému vzhledu. Skvěle se kombinuje s kuchyňskou pracovní deskou a dřezem z umělého kamene. Toto spojení vytváří dokonale hladkou plochu bez spár, kde špína a bakterie nemají šanci.

K výrobě obkladů používáme materiál Corian a Tristone.

corian

LED

LED osvětlení je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale potěší vás i jeho spotřeba, která je o polovinu menší než u klasického osvětlení. LED pásky se v kuchyňských linkách obvykle vsazují do hliníkových profilů, které slouží především jako chladiče a působí čistým estetickým dojmem. Na výběr máme ze tří možností umístění světla:

  • zafrézované
  • nástěnné
  • rohové

Můžete s nimi osvětlit pracovní plochu, spodní hranu kuchyňské linky i vnitřní prostor skříněk a zásuvek. Ovládání je velmi jednoduché a vybírat můžete z různých druhů mechanických vypínačů i vypínačů, snímajících pohyb.

led

Umělý kámen

Pracovní deska a dřez můžou být díky jedinečným vlastnostem umělého kamene z jednoho kusu. Už žádné drobečky ve spárách vedle dřezu. Žádná voda pod záhyby. Bezešvý vzhled umělého kamene vám ušetří práci s úklidem kuchyňské linky a dřezu. Jednoduše si vyberete dekor vaší kuchyňské pracovní desky a my vám k ní vyrobíme i dřez. Mechanicky i chemicky je materiál velmi odolný. Jediné, co nemá rád, jsou prudké změny teplot. Vzpomeňte si na to, až budete slévat brambory nebo těstoviny. Vždy si do dřezu pusťte i studenou vodu.

K výrobě dřezů používáme materiál Corian a Tristone.

umyvadlo-kamen

Granit

Kvalitní granitový dřez nelze při běžném používání prakticky poškodit a po celou dobu životnosti si zachovává stále stejný vzhled. Odolává velmi vysokým teplotám a to až 230 °C, snadno se čistí, odolává skvrnám a poškrábání. Našim zákazníkům radíme instalovat granitový dřez až pod pracovní desku z umělého kamene. Údržba je pak hračka. Vše uklidíte rovnou do dřezu, bez jediného zbytku na jeho kraji.

Instalujeme pro vás nerezové dřezy od předního světového výrobce Franke.

granit

Nerez

Životnost nerezi nepřekonal ještě žádný jiný materiál. Vysoce kvalitní chromniklová ocel, ze které se nerezové dřezy vyrábí, je odolná vůči korozi i po porušení povrchu dřezu a vůči vysokým teplotám. Je také pružná a nepraská. Hladký povrch zabraňuje usazování bakterií a lehce se čistí. Při výběru pracovní desky z umělého kamene lze dřez také instalovat zespodu a tak usnadnit údržbu kuchyně.

Vybíráme pro vás nerezové dřezy od předního světového výrobce Franke.

nerez

Nemůžete se rozhodnout, jestli tohle nebo támhleto?

Místo ententýky, dva špalíky nám zavolejte nebo napište. Dobře vám poradíme.

Telefon: 775 229 742

E-mail: info@descor-interiery.cz